Vücut Tipine Göre Abiye Nasıl Seçilir

Abiye seçimlerinde çoğu kadının yaptığı en büyük hata giyecekleri elbiseyi sadece modaya göre değerlendirmeleridir. Aslında en önemli konu kendi bedenine yakışacak en güzel modeli bulmaktır. Vücut tipine göre abiye nasıl seçilir? Nelere dikkat edilmelidir?

İlk yapılması gereken bedeninizin hangi tipte olduğuna karar vermektir. Eğer kum saati tipine sahip bir vücudunuz varsa bele oturan balık modelleri tercih etmelisiniz. Balık modellerden hoşlanmıyorsanız bele kadar oturan kabarık veya tüllü abiyeleri tercih etmeyi deneyebilirsiniz. Büyük desenler yerine sade renkleri tercih ederseniz bu, sizin olduğunuzdan daha toplu görünmenizi engelleyecektir. Küçük göğüs kafesi ve dar omuz, ince bel, iri kalça ve dolgun basenleriniz varsa, armut vücut tipine sahipsiniz demektir. Dikkat etmeniz gereken nokta vücudun üst kısmını geniş, basen kısmını dar gösterecek kıyafet tercih etmektir. Üst tarafı yapışan fakat alt tarafı şifon olan abiyeler tercih edebilirsiniz.

Son olarak, kısa ve kalın boyun, geniş omuz, kalın bel ve dar kalçalara sahipseniz elma tipi bir vücudunuz var demektir. Boyun bölgenizi açıkta bırakan kıyafetler tercih etmeniz sizi daha zarif gösterecektir. Bu yüzden takı kullanımlarınızda dikkatli olmalısınız.

Vücut Tipine Göre Abiye Nasıl Seçilir Resimleri:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir